Giriş / Kayıt Ol
Güvenli Ödeme
1000₺ üzeri Ücretsiz Teslimat
Teslimat 3-5 iş günüdür
Posted by: teknikdk

Duvar dekorasyonu için boya vazgeçilmez bir dekorasyon unsuru olsa da,..

Duvar dekorasyonu için boya vazgeçilmez bir dekorasyon unsuru olsa da, duvar kağıdının son yıllardaki yükselişi de yadsınamaz bir gerçektir. Pek çok nedenden dolayı daha sık tercih edilen duvar kağıtlarının kullanışlı ve şık olması

Niçin Duvar Kağıdı Yaptırmalıyız? 5

Duvar dekorasyonu için boya vazgeçilmez bir dekorasyon unsuru olsa da, duvar kağıdının son yıllardaki yükselişi de yadsınamaz bir gerçektir. Pek çok nedenden dolayı daha sık tercih edilen duvar kağıtlarının kullanışlı ve şık olması ilk tercih sebepleri arasında sayılmaktadır. Pek çok kişinin algısında duvar kağıdının daha pahalı olacağı düşüncesi oluşmuş olsa da, bu alandaki gelişmeler her bütçeye ve her zevke göre duvar kağıdı seçebilme olanağı sağlamaktadır. Bu nedenle duvar kağıdının boya yapmaya göre daha ekonomik olduğunu söylemek mümkündür.

Duvar Kağıdının Avantajları

Duvarlarınız da değişiklik yapma ihtiyacı hissediyor ancak boya mı ya da duvar kağıdı mı yaptıracağınıza karar veremiyorsanız, duvar kağıdı kullanımının avantajlarını gözden geçirmeniz karar verme sürecinizi olumlu yönde etkileyecektir. Bu anlamda ilk olarak duvar kağıtlarının uzun yıllar kullanıma uygun olduklarını söylemek mümkündür. Kalite farklılıkları mutlaka olacak olan duvar kağıtları arasından kaliteli ve dayanıklı olanın seçilmesi, uzun süre duvarlarınızın hem şık hem de temiz kalmasını sağlayacaktır.

SE8523
Niçin Duvar Kağıdı Yaptırmalıyız? 6

Duvar Kağıdı ve Dekorasyon

Duvar kağıtlarının dekorasyonun insanlar için var olduğu günden beridir var olduklarını söylemek mümkün olsa da, modern ev ve ofis dekorasyonların artması ile birlikte duvar kağıdı satışı ve üretimi de farklı bir sektör olarak karşımıza çıkmaktadır. Sade bir renkten oluşan duvarlar yerine istenilen figür ve fotoğrafı duvarınızda sergileyebilme olanağı sunan duvar kağıtları, dekorasyonda insanların çığır aşmalarını sağlamıştır. Kişilerin bir anlamda kişiliklerini duvarlarında yansıtabildikleri dekorasyon fikri, pek çok kişi için oldukça özel ve anlamlı bir nitelik taşımaktadır.

Duvar Kağıdı Kullanmanın Faydaları

Zamanla kirlenmeye ve yıpranmaya müsait yapıda olan duvarlar, insanların bu konu için sürekli bir arayış içinde olmalarına neden olmuştur. Duvarların temiz ve hijyenik kalması için belki de her yıl boya badana yapan kişiler için duvar kağıdı alternatifi hem şık hem de sürekli temiz duvarlar anlamına gelmektedir. Duvar kağıdı üretimi teknolojisinin de gelişmesi ile artık silinebilir ve boyanabilir duvar kağıtlarının olması, her daim şık ve temiz duvarlar ile ferah mekanlar imkanlar dahiline girmektedir. Duvar Kağıtları, duvarlarda kullanılan boyalara alternatif olarak üretilmiş olan ürünlerdir. 90’lı yıllarda adeta bir moda olan hemen hemen her evde kullanılan bu ürünler, şimdilerde ev dekorasyonunda renkli duvarların benimsenmesine bağlı olarak yeni bir trend haline gelmiştir. Adeta küllerinden yeniden doğan bu ürünler çocuklarımızın odalarını da süsler hale gelmiştir. Çocuk duvar Kağıdı modelleri diğer duvar Kağıtlarından farkı; Kağıtların üzerinde bulunan desenleri ve Kağıdın çocuk sağlığı açısında kalitesidir. İlk üretiminin yapıldığı yıllara göre bakıldığında, duvar Kağıtlarının kalitesi eskisi ile kıyaslanamayacak kadar çok farklıdır. Şimdilerde üretilen duvar Kağıtları zedelenme, yıpranma, kararma, ağarma ve solmalara karşı garantisi düşük kalitedeki bir Kağıt için en az 4 yılken, kaliteli bir duvar Kağıdı için bu süre 10 yılın üzerine rahatlıkla çıkabilmektedir. Durum böyle olunca her yıl bahar aylarında işkence haline gelen boya badana işleri ile uğraşmaya gerek kalmadan duvar Kağıtları ile uzun yıllar rahat edebilirsiniz. Ayrıca Kağıdın malzemesine ve kalitesine göre duvar Kağıtlarının temizliği silme yöntemi ile rahatlıkla yapılabilmektedir. Bunun için Kağıdın temizliği sırasında nelere dikkat edilmesi gerektiği konusundaki uyarıları dikkate almanız yeterlidir.