Giriş / Kayıt Ol
Güvenli Ödeme
1000₺ üzeri Ücretsiz Teslimat
Teslimat 3-5 iş günüdür
Posted by: teknikdk

Duvar Kağıdı Kullanımı ve Temizliği 1 Birbirinden şık duvar kağıdı..

Duvar Kağıdı Kullanımı ve Temizliği 2

Birbirinden şık duvar kağıdı modellerine bakıp iç geçirirken kullanımı ve temizliği konusunda pek çok kişi aynı tereddütleri yaşamaktadır. Ancak özene kullanılan her duvar kağıdının temizliği de kolay ve zahmetsizdir. Bunun için duvar kağıdını yıpratmayan ve zarar vermeyen temizlik malzemelerini kullanmanız, severek yaptırdığınız duvar kağıtlarınızı uzun yıllar tertemiz bir şekilde kullanmanızı sağlayacaktır.

Duvar Kağıdı Temizlemenin Püf Noktaları

Duvar kağıdı kullanmak sahiplerine ayrı bir keyif yaşatsa da, temizlik zamanı geldiği zaman nasıl temizleneceği konusunda büyük kaygılar yaşanmaktadır. Bu noktada en uygun yöntem nemli bir bezle duvar kağıdına bastırmadan silmek olsa da, öncesinde elektrik süpürgesinin fırçalı balığı ile duvarlardaki tozun temizlenmesi, etkili bir duvar kağıdı temizliği sağlayacaktır. Uzun yıllar temizleyerek kullanabileceğiniz bir duvar kağıdına sahip olmak için, duvar kağıdı satın alma aşamasında duvar kağıdının silinebilir olma özelliğine sahip olmasına dikkat etmek gerekir. Bu özellikte alacağınız duvar kağıdını dilediğiniz zaman silerek temizleyebilirsiniz.

Duvar Kağıdı Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Görsellik olarak duvarlara renk ve desen kazandıran duvar kağıtlarının kullanımı çoğu zaman dikkat gerektirmektedir. Günümüzde ısı ve nemden kolay kolay etkilenmeyen duvar kağıtlarının seçenekleri her geçen gün artsa da, yine de olabildiğince duvar kağıtlarının ısı ve nemden korunmasına dikkat etmek gerekir. Duvar kağıdı satışı yağan firmalar bu konuda banyo ve mutfaklarda kullanılabilir özelliğe sahip olan duvar kağıtlarının satışını yapmaktadır. Bu özellikte olan ürünler olası ısı ve nem görecek olan duvarlarda kullanılmalıdır.

Duvar Kağıdı Nasıl Seçilmeli?

Duvar kağıdı seçerken öncelik çoğu zaman model kararından yana olsa da, uzun yıllar duvar kağıdını sorunsuz bir şekilde kullanabilmek için duvar kağıdı seçiminde dikkatli olmak gerekiyor. Bu sebeple beğeneceğiniz duvar kağıdı modellerinin kaliteli seçenekler arasından olmasına özen göstermek gerekir. Duvar kağıdı satışı gerçekleştiren birçok firma bu konuda insanların safiyetini kötü yönde kullanmakta ve kalitesiz duvar kağıdı satışı yapmaktadır. Bu tür oyunlara gelmemek adına, duvar kağıdı almadan önce detaylı bir araştırma yaparak seçme ve satın alma aşamasına geçilmelidir. Duvar Kağıtları, duvarlarda kullanılan boyalara alternatif olarak üretilmiş olan ürünlerdir. 90’lı yıllarda adeta bir moda olan hemen hemen her evde kullanılan bu ürünler, şimdilerde ev dekorasyonunda renkli duvarların benimsenmesine bağlı olarak yeni bir trend haline gelmiştir. Adeta küllerinden yeniden doğan bu ürünler çocuklarımızın odalarını da süsler hale gelmiştir. Çocuk duvar Kağıdı modelleri diğer duvar Kağıtlarından farkı; Kağıtların üzerinde bulunan desenleri ve Kağıdın çocuk sağlığı açısında kalitesidir. İlk üretiminin yapıldığı yıllara göre bakıldığında, duvar Kağıtlarının kalitesi eskisi ile kıyaslanamayacak kadar çok farklıdır. Şimdilerde üretilen duvar Kağıtları zedelenme, yıpranma, kararma, ağarma ve solmalara karşı garantisi düşük kalitedeki bir Kağıt için en az 4 yılken, kaliteli bir duvar Kağıdı için bu süre 10 yılın üzerine rahatlıkla çıkabilmektedir. Durum böyle olunca her yıl bahar aylarında işkence haline gelen boya badana işleri ile uğraşmaya gerek kalmadan duvar Kağıtları ile uzun yıllar rahat edebilirsiniz. Ayrıca Kağıdın malzemesine ve kalitesine göre duvar Kağıtlarının temizliği silme yöntemi ile rahatlıkla yapılabilmektedir. Bunun için Kağıdın temizliği sırasında nelere dikkat edilmesi gerektiği konusundaki uyarıları dikkate almanız yeterlidir.