Giriş / Kayıt Ol
Güvenli Ödeme
1000₺ üzeri Ücretsiz Teslimat
Teslimat 3-5 iş günüdür
Posted by: teknikdk

Geçtiğimiz yıllarda duvar kağıdı modelleri denince akla ilk olarak çiçekli..

Geçtiğimiz yıllarda duvar kağıdı modelleri denince akla ilk olarak çiçekli ya da simetrik desenli duvar kağıtları gelse de, günümüzde duvar kağıtları 3 boyutlu olmak üzere pek çok farklı seçeneği ile duvarları süslemektedir. Mekanların daha derin ve ferah durmasını sağlayan 3 boyutlu duvar kağıtları

3 Boyutlu Duvar Kağıdı Nedir? 5

Geçtiğimiz yıllarda duvar kağıdı modelleri denince akla ilk olarak çiçekli ya da simetrik desenli duvar kağıtları gelse de, günümüzde duvar kağıtları 3 boyutlu olmak üzere pek çok farklı seçeneği ile duvarları süslemektedir. Mekanların daha derin ve ferah durmasını sağlayan 3 boyutlu duvar kağıtları, gören herkesin ilgisini ve beğenisini kazanan modellerdir. Kağıt üzerine basılan resim ve fotoğrafların gerçekçi görünmelerini sağlayan teknoloji ile tasarlanmış olan duvar kağıtları, 3 boyutlu duvar kağıdı olarak adlandırılmaktadır. Dekorasyonda karakteristik bir fark oluşturmak isteyenlerin genelde tercih ettiği bu modeller, kalite ve boyutlarına göre fiyatlandırılarak satışa sunulmaktadır.

3 Boyutlu Duvar Kağıdı Nasıl Uygulanır?

Duvarlarını duvar kağıdı ile kaplatmak isteyenlere hizmet veren birçok firma olsa da, bu işi kendi yapmak isteyenlerin aklında da birçok soru işareti bulunmaktadır. 3 boyutlu duvar kağıtlarının görünümlerinin ve fiyatlarının farklı olması diğer duvar kağıtlarından farklı bir uygulama şekline sahip oldukları anlamına gelmemelidir. Son derece kolay ve anlaşılır şekilde olan uygulama şekli isteyen herkesin duvarlarını 3 boyutlu olan modellerle kaplamalarına imkan sağlamaktadır.

3dduvar blog
3 Boyutlu Duvar Kağıdı Nedir? 6

3 Boyutlu Duvar Kağıtlarının Özellikleri Nelerdir?

Poster duvar kağıdı olarak da tanımlanan 3 boyutlu duvar kağıtlarının en belirgin özelliği kullanıldığı alanlara derinlik katan tasarımlardır. Renkleri ve desenleri oldukça gerçeğe dönük olan duvar kağıtları ile ev ve fişlerde farklı bir duvar dekorasyonuna imza atabilir ve uzun yıllar eskimeden kullanacağınız bir duvar kağıdına sahip olabilirsiniz. 3 boyutlu duvar kağıtlarına gösterilen ilgi doğrultusunda her geçen gün artan modeller sayesinde sevdiğiniz bir tarihi yerin ya da sanatçının resmini duvarlarınız da sergileyebilirsiniz.

3 Boyutlu Taş Desenli Duvar Kağıdı Modelleri

3 boyutlu duvar kağıtlarının ilk olarak yaygınlaşmaya başladığı sıralarda oldukça popüler olan taş desenli 3 boyutlu duvar kağıtları, duvarların gerçekten taş ile dekore edildiği algısı uyandıran bir modeldir. Modası geçmeyen duvar kağıtlarından biri olarak modern ve klasik ev dekorasyonlarına uyum sağlama konusunda ev sahiplerini sevindiren özelliklere sahip olan bu modeller, aynı zamanda oldukça kullanışlı ve sağlam yapıya sahip olan duvar kağıtlarıdır. Duvar Kağıtları, duvarlarda kullanılan boyalara alternatif olarak üretilmiş olan ürünlerdir. 90’lı yıllarda adeta bir moda olan hemen hemen her evde kullanılan bu ürünler, şimdilerde ev dekorasyonunda renkli duvarların benimsenmesine bağlı olarak yeni bir trend haline gelmiştir. Adeta küllerinden yeniden doğan bu ürünler çocuklarımızın odalarını da süsler hale gelmiştir. Çocuk duvar Kağıdı modelleri diğer duvar Kağıtlarından farkı; Kağıtların üzerinde bulunan desenleri ve Kağıdın çocuk sağlığı açısında kalitesidir. Duvar Kağıdı modelleri bakımında çocuklarınızın duvarlarını süsleyen ürünler tema şekline göre duvar Kağıtları grubuna girmektedir. Her türlü yaş grubuna göre belirlenmiş olan duvar Kağıtları farklı renk, desen ve figürlere sahiptir. Çizgi film karakterlerinden tutun, hayvan figürleri, çiçek desenleri ve kişiye özel modellerine kadar çocuklarınızın odasını süslemeye hazır duvar Kağıtları bulunmaktadır. Çocuklarınız için almayı düşündüğünüz duvar kağıdını tercih ederken; Kağıdın kalitesine ve üretiminin nasıl yapıldığında dikkat etmeniz gerekmektedir. Kağıdın üretiminde kullanılan malzemenin hangi aşamalardan geçtiğini, hangi bileşenlerden meydana geldiğini ve kullanıma başladıktan sonra çocuğun sağlığının etkilenmemesi için Kağıdın temizliği ve bakımının nasıl yapılacağının iyi araştırılması gerekmektedir. İlk üretiminin yapıldığı yıllara göre bakıldığında, duvar Kağıtlarının kalitesi eskisi ile kıyaslanamayacak kadar çok farklıdır. Şimdilerde üretilen duvar Kağıtları zedelenme, yıpranma, kararma, ağarma ve solmalara karşı garantisi düşük kalitedeki bir Kağıt için en az 4 yılken, kaliteli bir duvar Kağıdı için bu süre 10 yılın üzerine rahatlıkla çıkabilmektedir. Durum böyle olunca her yıl bahar aylarında işkence haline gelen boya badana işleri ile uğraşmaya gerek kalmadan duvar Kağıtları ile uzun yıllar rahat edebilirsiniz. Ayrıca Kağıdın malzemesine ve kalitesine göre duvar Kağıtlarının temizliği silme yöntemi ile rahatlıkla yapılabilmektedir. Bunun için Kağıdın temizliği sırasında nelere dikkat edilmesi gerektiği konusundaki uyarıları dikkate almanız yeterlidir.